בית מגורים - ראש העין

פרוייקט זה, כלל תכנון מחדש של חדר מגורים, מטבח, ומבואת כניסה. הילדים בגרו, חלקם עזבו את הבית, נכדה אחת כבר נולדה. הצרכים השתנו, והזוג ביקש להתאים את הבית לאירוח של המשפחה המתרחבת בסופי שבוע וחגים. בני הזוג ביקשו עיצוב כפרי עם צבעים רכים ובהירים, תוך ניצול מירבי של אור טבעי.

תכנון

לאחר לימוד הצרכים, ביצעתי תכנון שכלל:

  • תכנית הריסה ובניה

  • תכנית פריסת ריצוף

  • תכנית חשמל ותאורה

  • תכנון מטבח

עבודות הריסה ובניה

קיר הכניסה נהרס ובמקומו הותקנה ויטרינה רחבה. דלת הכניסה הוחלפה בדלת חדשה עם חלון. בוצע חיפוי גבס לקירות ותקרת מבואת הכניסה. כפתרון עיצובי לשינויי תאורה, בוצעו הנמכות תקרה במטבח ומעל קיר הטלוויזיה. בכל הקומה הוחלף הריצוף לאריחים בגוון גרז' (אפור-בז') מבריק.

 

בחירת חומרים

ליוויתי את הלקוחות בביקורים אצל ספקים לצורך בחירת מטבח חדש, שיש וחיפוי קיר, בחירת ריצוף, דלת כניסה ואלומיניום.

הלבשת הבית

הריהוט הכבד בחדר המגורים הוחלף בריהוט עם רגליים גבוהות אשר מקנה תחושת אווריריות. בחירת כריות ומפות בצבעים עזים הוסיפו גוון מרענן לחדר המגורים. קיר הטלוויזיה נצבע באפור רך ונוספה הנמכת תקרה עם תאורה נסתרת המוסיפה תחושת חמימות בחלל. פינת האוכל הוחלפה במערכת ישיבה חדשה ועכשווית. לשבירת המראה הנקי ו"הלבן" של המטבח נבחרו כסאות בר לאי בגוון תכול התואם לגווני חיפוי קיר המטבח.

 

התוצאה שהתקבלה...

מטבח חדש ומרווח יותר עם אי גדול ושימושי ומוצרי חשמל חדישים. צבעים בהירים ותאורה מותאמת המעניקים לחלל המטבח תחושה של מרחב מואר ונעים. חדר מגורים במראה כפרי מעודן, אשר מזמין לשבת ולהתארח. מבואת כניסה מרווחת ונעימה המאפשרת הגדלה של פינת האוכל בעת הצורך.

וכמובן ... לקוחות מרוצים !!!