top of page
  • תמונת הסופר/תרוית יהב עיצוב פנים

הטרנדים לעיצוב לשנת 2021סיומה הקרב של שנת 2020 לא מביא איתו תחושת הקלה, נגיף הקורונה עדיין איתנו. אך נראה שלאחר הטראומה הראשונית, סיגלנו לעצמנו אורח חיים חדש - New Normal למדנו לחיות עם הנגיף. ללא ספק, עולים לפני השטח דברים חדשים, שלא חשבנו שיכולים לקרות או להתקיים. ועכשיו אנחנו מוצאים שהמציאות החדשה גם מיטיבה עימנו : לבלות ביחד, לחלוק, ללמד וללמוד האחד מהשני, להכיר טכנולוגיות חדשות ועוד. בכל הקשור לחיזוי טרנדים בעולמות העיצוב, יש כאלו שצפו שינוי שיבוא על העולם. לא בטוחה שבקנה מידה או עוצמה שכאלו...

צבעי השנה - 2021

כל חברת צבעים שמכבדת את עצמה מכריזה בסוף שנה על הצבע שבחרה כצבע השנה לשנה הבאה וכמובן, את הנימוקים. אני מציגה לכם את צבעי השנה של 2 חב' ישראליות ו-2 זרות (אך מוכרות...):

נירלט הפתיעה עם צבע לבן שילגיה NWC045. "שנת 2020 הייתה שנה מאתגרת ובלתי צפויה, ששיבשה בצורה חסרת תקדים את סדרי העולם שהכרנו וחייבה אותנו להתרגל למציאות של "נורמאליות חדשה", שאפשרה לנו לעצור לרגע את מרוץ החיים התזזיתי והמטורף, לנשום עמוק ולבחון מחדש את החיים שלנו בכלל ואת סולם הערכים והמושגים שלנו בפרט. לחזור לבסיס. לנקות את כל רעשי הרקע שמסביב, להשיל מעלינו את הלחצים ואת החדשות ולפתוח בדף חדש . שלגיה NWC045 הוא אותו לוח חלק ונקי לו אנחנו מייחלים". וכמו שכתב הטרנדולוג גיל רויטר: "השאירו את 2020 מאחור והתחילו עם דף לבן ונקי לשנה החדשה..."

NWC045 נירלט - לבן שלגיה

טמבור גם הפתיעה, מכיוון שונה, עם הבחירה בצבע Morning Clay 0171P "למערבולת שנקראת 2020 אף אחד לא היה מוכן. המציאות סביבנו השתנתה (ועדיין משתנה) בקצב מהיר, כשהקורונה משמשת כמגבר עוצמתי למגמות ותופעות שכולנו עדים להן בשנים האחרונות. אחת המגמות האלו היא הצורך לעצור, לנוח, לקחת לעצמנו לפחות רגע אחד של שקט. למצוא מקום בטוח בעיצומה של הסערה , Morning Clay 0171P – ורוד שהוא כמו חיבוק ארוך של רוגע, שמחה ועומק."

Morning Clay 0171P - טמבור

חב' Pantone בחרה בשני צבעים : אפור 17-5104 Ultimate Gray וצהוב Illuminating 13-0647 "הבחירה בצבעים אלו מביאה שילוב של כוח וחיוביות, מעשי וסלעי, אך יחד עם זאת מחמם ואופטימי, תחושות עמוקות יותר בהבטחה למשהו שטוף שמש וידידותי. מסר של אושר הנתמך על ידי חוזק, שאפתנות ותקווה. עלינו להרגיש שהכל הולך להתבהר - זה חיוני לרוח האנושית."

אפור 17-5104 Ultimate Gray וצהוב Illuminating 13-0647

חב' AkzoNobel בחרה בצבע Brave Ground CF21 "זהו גוון ניטרלי חם ומקרקע שנותן לנו את האומץ לאמץ שינוי. מכיוון שאירועים וחוויות חסרי תקדים הופכים לנחלת הכלל, מה שאנשים צריכים הכי הרבה כרגע זה להרגיש את האדמה מתחת לרגליהם. כאשר אנו יכולים להתנחם ביציבותם של דברים פשוטים, אנו נועזים לבטא את עצמנו, לעמוד על מה שאנחנו מאמינים."

Brave Ground CF21

חומרים

החומרים שיהיו בחזית העיצוב לשנת 2021 הן למגורים והן לסביבות עבודה. עץ בהמשך לטרנד העיצוב הסקנדינבי, שימוש בעץ טבעי בגוונים בהירים לריצוף ואף יותר לחיפוי קירות ותקרות. מתכת טרנד הגימור השחור של שנת 2020 נמשך, הצבע האלגנטי משתלב בעיצוב החלל ומעניק לו גרפיקה פיסולית. טקסטיל שימוש בבדים איכותיים. הקטיפה בולטת בעיצובי הרהיטים ומחזירה את סגנון הוינטג'. מעצבי רהיטים משתמשים בעיקר בצבעים של אבנים יקרות כמו: ספיר, סיטרין, אמרלד ואמטיסט. קיימות המגמה העיצובית הקרובה תהיה שימוש בחומרי ביו פלסטיקה חדשים, חומרים שנעשה בהם שימוש חוזר והשפעה נמוכה על הסביבה.

שימוש בריהוט בר-קיימא

עיצוב וסגנון חיים

תחזית עיצוב הבית וסגנון החיים לשנת 2021. סגנון חיים הקורונה שינתה את הדרך בה אנחנו רואים את הבתים שלנו. אפקט המגיפה ישפיע על הטרנדים העתידיים של עיצוב הפנים. בעקבות השהייה הממושכת בבית עיצוב הבית נוטה להיות רך בצבעים ובריהוט. הבית הוא המקום הבטוח שלנו, והבילוי הממושך בבית מביא איתו צורך באלמנטים חדשים:

  1. העבודה והלימודים מהבית, דורשים הפרדה מהחיים בבית.

  2. צריכת תרבות מהבית מבקשת ריהוט נוח ומחבק.

  3. יצירת בית מאורגן ופחות מבולגן.

  4. הקמת "גינה פנימית" שתספק מגע יומיומי עם הטבע.


עיצוב טרנד העיצוב החשוב ביותר של שנת 2021 מכוון את העיצוב להתאמה אישית של החלל המשרדי והביתי לאנשים הנמצאים בו, ובעצם, שם את הדגש העיקרי לצרכים וההעדפות של משתמשי החלל וגם, מכיל עירוב סגנונות עיצוביים על פי הדרישות והעדפות של המשתמשים.

ריהוט פוקוס בעיצוב החלל יהיה על סימטריה – הדבר יבוא לידי ביטוי בהעמדת הריהוט ואביזרים באופן סימטרי. שני זרמים של ריהוט יבלטו השנה:

  1. ריהוט יוקרתי ואלגנטי, עם אלמנטים של ארט דקו משנות ה -20 של המאה הקודמת. פריטים מוזהבים, שפע מראות.

  2. ריהוט אקלקטי – עם הדאגה האמיתית לאיכות הסביבה, נראה יותר שימוש בריהוט ואביזרים יד שניה, פריטים מחומרים ממוחזרים ומשופצים.


קירות וצבעים פלטת צבעים בהירה וניטראלית, אידיאלית ליצירת חלל אינטימי. חיפוי הקירות הבולט השנה יהיה העץ, עם העדפה לעץ בגוונים בהירים. המרקם של העץ מקרב לטבע ויוצר בידוד נוסף של חום ורעש בחלל.

חיפוי בעץ

אביזרים פריטי נוי עשויים מראטן, קש, חוטי כותנה, עץ וחומרים ממוחזרים. צילומים וציורי קיר של נוף, טבע ובעלי-חיים. אמנות גרפית עם קו פָּנִים - בין אם זה בציור, פיסול בחוטי ברזל או חיתוך לייזר, ללא ספק, הקו השחור מרשים.


סיכום

שנת 2020 הסוערת, הביאה אותנו להתכנס בבתים. עם חשיבה מפוקחת ובוגרת יותר, אנו פונים לשנת 2021 בהסתכלות שונה על אורח החיים, העבודה והלימודים, אשר מביאה אותנו לחשוב על הסביבה שלנו בעיניים בוחנות.

אנו רוצים שהשגרה שלנו תהיה באווירה המתאימה לנו. הצבעים, החומרים, הטבע יעשו לנו טוב ושמח. לכן, מומלץ לחקור, לחפש, לחשוב, לבחור, לסדר - לעצב את המקום שלנו מותאם בדיוק בשבילנו.

231 צפיות

Comments


אם אתם מתלבטים בנושא עיצוב הפנים שלכם ורוצים להתייעץ, אל תהססו : 

A

כשניפגש, נוכל יחד לבחון את שאר היבטי התכנון והעיצוב ולגבש את הקונספט העיצובי המתאים לכם ביותר.

אם אתם מתלבטים בנושא עיצוב הפנים שלכם ורוצים להתייעץ, אל תהססו : 

כשניפגש, נוכל יחד לבחון את שאר היבטי התכנון והעיצוב ולגבש את הקונספט העיצובי המתאים לכם ביותר.

אעריך מאד אם תשתפו את המאמר

מאמרים אחרונים:

bottom of page